Muusika

Ruckus Feat. Fofkin & J.R Rhymes – Söö või saa söödud

Ruckus on erinevatest Lääne – Virumaa paikadest pärit tänavakultuuri viljelejate punt. Aktiivselt kuuluvad sinna nina Culpas (räpp ja lindistus), Taff (räpp), Insein (Kunst), Tõnis Kalda (Video), Ren (muusika) ja sõbrad.
Lugu “Söö või saa söödud” sai alguse Taffi teema algatusest ja parajal hetkel Ren tuli lagedale ka sobiva taustaga ning Culpas sai lühikese ajaga enda salmi ja refrääni lindistatud, andes asjale iseloomu. Kuna kompott tundus tugev otsustas Culpas võtta ühendust Fofkiniga, räpp duost Vesikas & Fofkin, sest Fof on tema arvates üks parimaid sõnaseadjaid. Kui Culpas Fofkinile oma demo saatis kirjutas Fofkin oma teksti töö ajast valmis poole tunniga kuna lugu oli sedavõrd mõjuv. Taff sattus jutule J.R Rhymesiga taaskord kuna eelnevalt olid juba plaanid ta Culpase juurde mikrofoni ette tuua ja seekord osutus projekt talle väga meele järgi.
Lugu “Söö või saa söödud” kõnetab olelusvõitlust – ükskõik mis tasandil. See on meie igapäevane võitlus, näiteks – Culpas: “kui rebitakse elusi katki, siis isu võimudel on vastik – Eesti on vaba aga sõbrad on vangis”. Näidates näpuga võimude masinavärgi vahele jäämist, millest välja tulemine ei ole kunagi kerge. Piltlikult see masin sööbki endast väiksema ja mõjuvaesema ära.
Fofkin: “Ta teab seda ikka igal koidikul, astub oma saatusele vastu nagu Oidibus. Ja võistleb kasvõi vales kaalukategoorias, see pole underdog, Rocky ega allegooria, see on olelusvõitlus…” Kas sina võitleksid kui su võitmise tõenäosus oleks nullilähedane? Jah, sest oleneb mis on kaalul.
Taff: “Vihkan neid nõmedaid, tobedaid hetki – ühes käes kakao, teisest järad soolapekki, ahnus jätab särgile plekid”. Viidates arvamusele, et kui mul on kõike kõige rohkem on mul lubatud väetimatele ülevalt alla vaadata ilma, et ise end ei määri sopaga kokku, kuid selles osas eksitakse.
J.R Rhymes: “mida kõrgemale pürgid seda tugevam surve, ei muutu midagi peale eesmärgi mille nimel surra, seega söö või saa söödud…” Täheldades inimese protsessi ja arengut olelusvõitluses aina tugevamaks, sest muud moodi ei saagi toime tulla ja mida kõrgemal pulgal oled, seda rohkem on neid kes ihaldaks ise seal olla.

Teemas

Julged arvajad puuduvad

Jäta vastus