Artistid

MF Grimm

New Yorgi sõnaseadja MF Grimm (pärisnimega Percy Carey) on sündinud 11. juunil 1970. aastal. Ta on nii räppar, produtsent kui ka koomiksikirjutaja.

MF Grimm kasvas üles Manhattanil. Tema naaber, Morgan Freeman, aitas teda rollisaamisega “Sesame Street” nimelises seriaalis, kus Percey mängis neli aastat.

1993. aastal astus MF Grimm üles World Supremacy Battle’il ning oli selleks ajaks juba kogenud battle-räppar. Samal aastal andis ta välja oma esimese 12’’ singli “So Whatcha Want Nigga?” ning esines Jack The Rapper nimelisel üritusel Atlantas jagades lava koos Tupaci, Lady of Rage’i ja Dogg Poundiga.

1994. aastal elas MF Grimm üle oma teise mõrvakatse, kui tal tekkis konflikt konkureerivate narkodiileritega, mille tulemusena teda 7 korda tulistati. Esimene mõrvakatse leidis aset 1986. aastal ning siis tulistati teda 3 korda. 1994. aastal toimunud tulistamise tagajärjel langes Grimm koomasse ning kuulutati kohapeal surnuks. Ta kaotas kuulmise ja nägemise ning jäi vööst allapoole halvatuks. Arstid arvasid, et ta meeled ei taastu ning ta jääb elu lõpuni ratastooli. Ratastooli kasutab ta küll siiamaani, kuid nägemine, kuulmine ja kõnevõime taastusid täielikult.

Peale seda andis MF Grimm Fondle ‘Em plaadifirma alt välja mitu 12’’ singlit ning koostöös MF Doomiga üllitas Brick Recordsi alt albumi “MF EP”. 90date lõpus asutas MF Grimm oma plaadifirma nimega Day By Day Entertainment. Umbes samal ajal pani ta aluse ka Monsta Island Czars nimelisele räpirühmitusele.

2000. aastal mõisteti MF Grimm seoses narko- ja vandenõusüüdistustega eluks ajaks trellide taha. Ta ostis end üheks päevaks $100 000 suuruse kaotsjoni vastu vabaks ning salvestas 24 tunniga albumi “The Downfall of Ibliys: A Ghetto Opera”. Vangis olles õppis Grimm juurat. Pärast mitmeid apellatsioone õnnestus Grimmil oma karistusaega vähendada 3 aasta peale. Ta vabastati 2003. aastal.

2004. aastal andis ta Supastar Jet Jaguar nime all välja oma teise albumi “Digital Tears: E-mail from Purgatory”. Grimmi elulugu on kirja pandud Ronald Wimberly poolt illustreeritud koomiksiraamatus“Sentence: The Life of MF Grimm” (2007), mille väljaandjaks oli DC Comics’ Vertigo.

2008. aastal nomineeris MF Grimm oma pärisnime all parima lauseehituse, tõsielul põhineva töö ja pealkirja eest Eisner Awardi auhinnale. Parima kaane ja aasta loo eest võitis aga Glyph Award nimelise auhinna.

Diskograafia:

– MF EP (koos MF Doomiga) (2000)
– The Downfall of Ibliys: A Ghetto Opera (2002)
– Digital Tears: E-Mail from Purgatory (2004)
– Special Herbs and Spices Volume 1 (2004)
– Scars and Memories (2005)
– American Hunger (2006)
– The Hunt For The Gingerbeard Man (2007)
– You Only Live Twice: The Audio Graphic Novel (2010)

Teemas

Julged arvajad puuduvad

Jäta vastus