Uudised

Grässhopas – “Tsipap appi” album laadimiseks

Grässhopas jagab oma albumit “Tsipap appi”

Album asub aadressil https://lejalgenes.bandcamp.com/album/illcd065-gr-sshopas-tsipap-appi

Kuidas laadida? Kliki BUY NOW ja võid rahumeeli panna hinnaks 0.00. (Kui asetad sinna mingi summa, siis maakeraringiga jõuab sealt loodetavasti midagi ka artistidele)

Grässhopas on aastal 2004 formeerunud Rakvere hip hop grupeering, mille liikmeteks on tuntud vabastiilimehed Judabels ning Maxtract. Need on mehed, kes teevad muusikas absoluutselt mida iganes soovivad. Nad üritavad mitte lasta ennast segada survel, mis sunnib paljusid järgima trende ja olema üha enam nö raadiosõbralik. Nende album “Tsipap Appi” on mitmekülgne ja kohati võiks lausa öelda, et osad laulud ei lähe kokku isegi stiililiselt. Kuid nagu me teame, siis Lenin ütles, et kunst kuulub rahvale, aga reaalselt kuulub kunst valitutele, neile ja iseendale ongi see album mõeldud. Eesti hiphop on täna täis toonuses!

Veidi lähemalt ka albumi lugudest:

SEIN ON EES on kaveri kaver ja lugu sai valmis kuu aega enne kui see sai taas tuntuks SNKT saates. Video on teinud laulule legendaarne Masa, kes muidu teeb Venemaal jne sadadesse tuhandetesse ulatuvate eelarvetega muusikavideosid.

UHAA loodi alguses teisele instrumentaalile, kuid kui Hr. Kivi ei suutnud meie üpris pika põhisämpli päritolu ja legaalsust kinnitada, siis olime sunnitud ise tegema kontabassil põhineva instrumentaali. Maxi saadetud lauluideele tegi Juda oma laulusõnad ja demovideo umbes 15 minutiga. Algselt oli laul tunduvalt pehmema kõlaga.

TSIPAP APPI – üks tohutult andekas Lääne-Virumaa instrumentalist Calvin andis meile ühe oma töö ja käisime seda sama tööd ja veel teisigi kuulamas tema kodus MPC-st. Kirjutasime päris lühikese ajaga terve laulu teksti, see räägib varastest ja varastamisest. Ühe sõbraga (kellel oli Shazam enne kui see kõigil oli) lasime juhuslikult kõik nö kellegi teise instrumentaalid läbi ja selgus, et me ei leidnud üles kasutatud sämplit, vaid terve instrumentaal oli varastatud ehk meile oli antud ühe USA artisti instrumentaal. Selleks lauluks oli Goretex feat Necro – Dopesick. Eelmainitud instrumentalisti polnud võimalik enam kuskilt leida tänase päevani. Taaskord pidime ise tegema uue tausta ja väntama ka video, mis meenutab vanu kuldseid aegu. Fun fact: Tohutult raske oli leida Rakveres inimesi, kes tahaks videos mängida politseinikke.

HAKKLIHAPIZZA pidi algselt olema Maxi soololaul, nagu ka Rakvere Eri. Taaskord tänu juhustele sai sellest aga kahemehe laul. Seda laulu esitasime Postimehe kaamerale ja sellest vormiti uudis “Grässhopas duo loeb hakkliha pizzast”.

VÕTA VEIDI VABAMALT sündis biidimeister Otto instrumentaalile, mille kandev sämpel oli paraku kuulus ja juba kasutatud legendaarsete USA hiphopi legendide poolt, seega olime sunnitud otsima uue põhja. Lugu räägib sada protsenti tõsielulistest sündmustest ja on salvestatud Viru-Jaagupis maamajas vanade jopede vahel. Vahetult peale laulu avaldamist laideti see laul Raadio 2s maapõhja ja mõni tund hiljem tunnistati sama laul samas raadiojaamas maailma parimaks looks täna.

PUHKUS – Judabels sai Rakveres Kära Kantsi taga tuttavaks Eesti-Vene reggaebandiga Mostband. Koos improviseeriti ja sealt tekkis idee teha koos ka üks lugu. Bändi frontman saatis meile nende ühe vanema loo instrumentaali refrääniga ja see vanem lugu oli ” Puhkus”. Umbes 4 kuud ei suutnud me kirjutada sinna mitte midagi, kuni ükspäev tegime terve laulu 20 minutiga valmis. Vokaalid on salvestatud suvalises köögis keset tuba. Lugu kuulub autoriõiguste järgi enamuses Mostbandile, aga iroonilisel kombel ei saa nad esitada lugu ilma meieta, kuid samas meie ilma nendeta saame. Respekt Mostband!

KESKUS sai algselt kokku pandud ühe live jaoks. Valmis tehti sellele ka video, aga avaldati ainult tiiser, sest loo lindistamine ei õnnestunud pikka aega. Peale video proovisime Rassaka juures lindistada laulu, aga olude sunnil tuli seda teha põlvili, kuid sellist lugu pole võimalik põlvili teha. Laulus teevad kaasa kõik RLV Massive mehed.

Grässhopas @ Facebook: https://www.facebook.com/grasshopas
Grässhopas @ Lejal Genes: http://www.lejalgenes.ee/profiles/?id=47
Grässhopas @ Soundcloud: https://soundcloud.com/gr2sshopas

Teemas

Julged arvajad puuduvad

Jäta vastus